ZLOT MORSÓW W KOŁOBRZEGU - 06-08 STY 2017

Grupa Foczek i Morsów naszego LODOŁAMACZA dotarła na Międzynarodowy Festiwal Morsowania w Kołobrzegu w trzech rzutach:

Pierwsza grupa w składzie :

Imponujaca Iwonka, Mokry Marcin, Agatka, Jacek, Antek i dziadek przyjechali wcześniej i już od czwartku korzystali z uroków kołobrzeskiej plaży.... wiało konkretnie  Na szczęście w czwartek wieczorem sztormowa pogoda się skończyła i tylko oblodzone molo przypominało jak groźne może być to nasze morze.

Druga grupa morsów dojechała do Kołobrzegu pociągiem: Awangardowa Asia, Meksykańska Monika, Bombowa Basia, Mięsisty Mariusz, Bystry Benek, Przystojny Paweł,

Trzecia grupa przyjechała samochodami :Jaśnisty Jarek, Ania, Łukasz, Kuba, Waleczny Wojtek, Asia i Ola.

Suma sumarum wszyscy szczęśliwie spotkali się w Kołobrzegu:12 morsów i 5 osób towarzszacych. Po zakwaterowaniu, zarejestrowaniu, w piątek popołudniową porą kąpielą przywitaliśmy się z morzem (jakżeby inaczej), korzystaliśmy też z sauny i balii z gorącą wodą. już było super! 

W sobotę było uroczyste otwarcie zlotu, a następnie Neptunalia czyli chrzest morsów pierwszy raz kąpiących się w Bałtyku, w którym brali udział Bystry Benek, Kuba i Łukasz - przeżyli z uśmiechami na twarzach i zdobyli orginalne certyfikaty – gratulacje !  

Wspólna rozgrzewka i kąpiel w atmosferze ogólnej radości ..oczywiście balie, sauna, rozmowy, kąpiele czyli to co morsy lubą najbardziej.

Wieczorem odbył się bal morsów na który poszliśmy z pełnym zaangażowaniem, wolą i ochotą. Nasza klubowa maskotka – mors - stał się nieoficjalnym królem balu, a ilości fotek mógłby mu pozazdrościć niejeden celebryta.

Niedziela przebiegła pod znakiem parady morsów: wszystkie kluby przedefilowały od Kamiennego Szańca do kołobrzeskiego mola, potem wspólna rozgrzewka na plaży i punktualnie o godz. 12.00 ponad tysiąc foczek i morsów ruszyło do Bałtyku, którego temperatura była dość rześka: +0,6 C.

Było super! pogoda dopisała – lekki mrozik szczypał w uszy, nosy i … inne części ciała  a w samo południe zaświeciło słoneczko.